Dodatki i akcesoria do okien z PVC i aluminiowych

Jeśli zdecydowałeś już, jakie okna chcesz wstawić do swojego domu czy innego budynku, przyszedł czas na podjęcie kilku drobniejszych decyzji. Pozostał Ci bowiem wybór pasujących do nich akcesoriów i elementów, które wpływają zarówno na walory wizualne, jak i praktyczne okien. W naszej ofercie posiadamy między innymi różnego rodzaju:

  • klamki okienne,
  • pochwyty,
  • listwy wykończeniowe,
  • nawiewniki.

Odpowiednio dopasowane klamka, pochwyt i listwy sprawią, że okno będzie prezentowało się jeszcze estetyczniej i stworzy wraz z nimi elegancką całość, która dopełni wystrój wszystkich wnętrz. Nawiewniki natomiast to podłużne elementy montowane zazwyczaj w górnej części okna. Urządzenia te służą do zapewnienia efektywnej wentylacji pomieszczeń bez konieczności uchylania okien. Takie rozwiązanie jest szczególnie praktyczne w sezonie grzewczym, gdy nie chcesz, by ciepło uciekało na zewnątrz, a jednocześnie zależy Ci na dostępie świeżego powietrza.

KLAMKI DO OKIEN

NOWOŚĆ – klamki okienne DUBLIN

W ofercie Producenta Okien i Drzwi TUR-PLAST znajdziecie Drodzy Państwo klamki z kolekcji DUBLIN Medos posiadające futurystyczny design i ponadczasowe wzornictwo. Część uchwytowa wykonana z aluminium. Dostępne w wykończeniu klasycznym (malowanie proszkowe) oraz wykończeniu nowoczesnym (anodowanie dostępne w dwóch wariantach: piaskowanym lub szczotkowanym). Oferujemy wersje z przyciskiem i kluczykiem oraz Dublin de Luxe – elegancja dzięki unikatowym frezom.

Klamki okienne Secustic – FKS i HOPPE

W białych oknach stosujemy również estetyczne białe klamki renomowanej firmy FKS. Dla okien z obustronną okleiną montujemy klamki firmy HOPPE, które cechuje ergonomiczne i eleganckie wzornictwo.

Dostępne wersje produktu:

  • typu SECOUSTIK – Klamka posiada opatentowany mechanizm blokujący uniemożliwiający manipulacje przy niej od zewnętrznej strony okna poprzez przesuwanie okucia obwiedniowego. Charakterystyczny i słyszalny dźwięk przy przekręcaniu klamki w jej precyzyjnym mechanizmie sygnalizuje, że funkcja zabezpieczenia jest aktywna.
  • KLAMKA BEZPIECZNA Z PRZYCISKIEM – dopiero po naciśnięciu przycisku klamkę można przekręcić – zabezpiecza przed otwarciem okna z zewnątrz, stosowana w standardzie przy okuciach antywłamaniowych WK-1, wyposażona w płytkę antywierceniową.
  • KLAMKA ANTYWŁAMANIOWA (z kluczykiem) – po wyjęciu kluczyka niemożliwe jest przekręcenie klamki – zabezpiecza przed otwarciem okna z zewnątrz, w standardzie przy okuciach antywłamaniowych klasy WK-2. Klamka ta podobnie jak klamka z przyciskiem zalecana jest również do drzwi balkonowych na piętrach, aby zapobiec niepożądanym otwarciu przez dzieci.