DRZWI ZEWNĘTRZNE BALKONOWE / TARASOWE

 

Drzwi zbudowane są na stabilnej ramie okiennej standardowej bądź szerszej i przeznaczone do mieszkań w blokach oraz wyjść na balkony w domach, gdzie nie ma możliwości lub potrzeby wejścia z zewnątrz. Pewną modyfikacja tego rozwiązania jest zastosowanie niskiego progu aluminiowego, który nie stanowi bariery dla dzieci, wózków itp.

Klamka jest zamontowana tylko od wewnątrz. Praktycznymi dodatkami do takich drzwi balkonowych są minipochwyt z zatrzaskiem oraz hamulec w klamce. Pierwszy pozwala „przymknąć” drzwi od zewnątrz, a drugi umożliwia ich zablokowanie w konkretnym położeniu rozwarcia.

Rozwiązaniem pośrednim między drzwiami balkonowymi a tarasowymi (wejściowymi) są drzwi balkonowe na szerokim skrzydle z klamką z obu stron i zamkiem.

Pakiety szybowe do drzwi balkonowych i tarasowych projektuje się tak, aby uzyskać optymalnie najwyższą wytrzymałość. W tym celu stosuje się najczęściej:

– szkło hartowane – SECURIT, które jest pięciokrotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła a w razie rozbicia rozpada się na wiele małych kawałków o nieostrych krawędziach.

– lub szkło klejone – STANDIP z jedną lub wieloma warstwami folii PVB, która w przypadku stłuczenia utrzymuje fragmenty szkła na miejscu.

To dzięki zastosowaniu tego typu pakietów szybowych w znaczący sposób zwiększa się odporność drzwi balkonowych i tarasowych na różnego rodzaju siły zewnętrzne.

Drzwi tarasowe to odmiana drzwi zbudowanych analogicznie jak drzwi wejściowe (niski próg, solidne zawiasy Dr. Hahn, zasuwnica trzypunktowa ryglowana klamką, możliwość zastosowania drugiego zamka i bezpiecznych elementów zamknięcia oraz, co najistotniejsze, dwóch rodzajów otwierania: do wewnątrz jak balkon i na zewnątrz jak drzwi wejściowe).

Jak wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne balkonowe lub tarasowe?

Właściwy wybór drzwi tarasowych czy balkonowych nie jest łatwą sztuką. Wszak muszą one spełniać szereg istotnych wymagań, które wpływają zarówno na ich wygląd, jak i późniejsze użytkowanie. Powinny one prezentować się estetycznie i elegancko, a także wpuszczać dostateczną ilość światła do wnętrza. W naszej ofercie znajdziesz zarówno tradycyjne, jak i bardziej wyszukane rozwiązania, takie jak drzwi zewnętrzne harmonijkowe. Niezależnie jednak od wyboru, pamiętaj, aby wybrany model:

  • miał odpowiednie wymiary,
  • otwierał się w żądaną stronę,
  • cechował się funkcjonalnością.

Przy wyborze nie zapominaj też o walorach estetycznych drzwi prowadzących na balkon czy taras. Powinny być one dostosowane do aranżacji panującej w pomieszczeniach, aby stanowiły jej urozmaicenie i idealne dopełnienie. W naszej ofercie zapewniamy wiele wersji kolorystycznych i wykończeniowych.

DRZWI BALKONOWE NA WĄSKIM SKRZYDLE OKIENNYM

Zastosowanie wąskich profili okiennych pozwala na produkowanie drzwi balkonowych otwieranych tylko do wewnątrz.

Oferujemy dwa warianty rozwiązania w kwestii progu prezentowanych drzwi balkonowych.

  • Pierwszy wariant to zastosowanie ramy po całym obwodzie drzwi balkonowych plus aluminiowy profil ochronny ramy.
  • Drugi wariant dotyczy produkcji drzwi balkonowych z niskim, aluminiowym progiem.

1. SYSTEM Kömmerling

Kömmerling 76 AD

drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
76AD – RAMA PO OBWODZIE

 

 
drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
76AD – NISKI PRÓG

2. SYSTEM Schüco


Uprzejmie informujemy, że termin realizacji produktów na profilach marki Schüco wynosi powyżej 20 Tygodni kalendarzowych. Ponadto nie istnieje możliwość specyfikacji terminu końcowego zamówień.


Schüco LivIng 82

drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
LivIng 82 – niski próg
drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
LivIng 82 – rama po obwodzie

DRZWI BALKONOWE NA SZEROKIM SKRZYDLE OKIENNYM

Stosując szerokie profile ramy okiennej jesteśmy w stanie wyprodukować dla Państwa drzwi balkonowe otwierane do wewnątrz jak również na zewnątrz.

Dwa warianty rozwiązania w kwestii progu drzwi balkonowych wykonanych na szerokim profilu okiennym.

  • Pierwszy wariant przy zastosowaniu ramy po całym obwodzie drzwi balkonowych plus aluminiowy profil ochronny ramy.
  • Drugi wariant to wersja z niskim, aluminiowym progiem.

 

1. SYSTEM Kömmerling

Kömmerling 76 AD

drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
76AD – RAMA PO OBWODZIE

 

 

drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
76AD – NISKI PRÓG – otwierane na zewnątrz

2. SYSTEM Schüco


Schüco LivIng 82

drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
LivIng 82 – niski próg – otwierane na zewnątrz
drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
LivIng 82 – rama po obwodzie
drzwi zewnętrzne balkonowe – tarasowe
LivIng 82 – niski próg – otwierane do wewnątrz