Tarasowe drzwi przesuwne

Tarasowe drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem do nowoczesnych i dużych wnętrz. Charakteryzują się dużym przeszkleniem, przez co optymalnie naświetlają pomieszczenia. Mają bardzo dobrą izolację termiczną (brak mostków termicznych), a dzięki nowoczesnej technologii okuć możemy poczuć prawdziwy komfort i radość z użytkowania dużych drzwi przesuwnych. Proponowane przez firmę Tur-Plast rozwiązania stanowią alternatywę dla standardowych balkonów dwuskrzydłowych.

W naszym asortymencie znajdą Państwo solidne i ekskluzywne drzwi tarasowe podnośno-przesuwne. Oferujemy zarówno stolarkę aluminiową, jak i drzwi przesuwane PVC. Warto dodać, że służymy też szerokim doradztwem w zakresie doboru najwłaściwszych rozwiązań. Jeśli poszukują Państwo najwyższej jakości drzwi tarasowych, nnasi specjaliści pozostają do Waszej dyspozycji w Czaplinku oraz innych miastach północnej Wielkopolski i Pomorza Zachodniego.

Drzwi przesuwne zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi tarasowe, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego mają być zrobione. Co bowiem istotne, stolarka metalowa lepiej sprawdzi się w jednych okolicznościach, natomiast drzwi z PVC w innych. Pochodną decyzji dotyczącej wyboru konkretnego tworzywa jest oczywiście wytrzymałość stolarki. Warto jednak podkreślić, że zarówno drzwi z plastiku, jak i stolarka metalowa, mają w tym zakresie podobne parametry. Jedne i drugie cechują się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wilgoć, wysokie i niskie temperatury, czy działanie promieni słonecznych. Jedne i drugie są też odporne na zniszczenia mechaniczne, co może mieć znaczenie w kontekście ewentualnej ochrony antywłamaniowej, ale też wzmożonej codziennej eksploatacji.

Aspektem, na który szczególnie trzeba zwrócić uwagę, jest też mechanizm przesuwania. To właśnie ten odcinek, jako newralgiczny i narażony na działanie dużych sił, może być szczególnie podatny na awarie. Warto jednak dodać, że pośród oferowanych Państwu usług zapewniamy też profesjonalny i sprawny serwis, a co równie istotne – nasze wyroby objęte są pięcioletnią gwarancją.

Dobierając konkretne drzwi, należy też zastanowić się nad wyborem określonego zakresu funkcjonalności. Trzeba bowiem podkreślić, że na rynku dostępne są klasyczne drzwi przesuwne, ale też przesuwne drzwi tarasowe z funkcją podnoszenia, czy drzwi uchylno-przesuwne.

Wszystkie typy drzwi tarasowych znajdą Państwo w naszych punktach w Czaplinku oraz innych miastach północnej Wielkopolski i Pomorza Zachodniego.


 

NAPISZ DO NAS – skontaktujemy się z Tobą / przygotujemy dla Ciebie ofertę


 

Drzwi Przesuwne

 

Drzwi tarasowe przesuwne PVC – typ HS – profil Schüco

Polecamy drzwi podnośno-przesuwne Schüco LivingSlide i EasySlide. Nawet bardzo duże skrzydła można bez trudu przesuwać. Płaski i potrójnie izolowany próg zwiększa komfort użytkowania oraz eliminuje ryzyko wystąpienia „zimnego obszaru” w strefie przypodłogowej.

 

Drzwi tarasowe przesuwne PVC – typ HS – profil Kömmerling

Polecane w naszej ofercie ekskluzywne drzwi podnośno-przesuwne PremiDoor 76 zapewnią Państwu wyjątkowy komfort mieszkania. Skrzydło drzwiowe płynnie i bezgłośnie przesuwa się po prowadnicach. Znakomita jakość uszczelek zapewnia optymalną szczelność na wiatr i wodę oraz chroni przed dobiegającym z zewnątrz hałasem. Uzyskujemy w tym systemie najwyższe parametry izolacyjności termicznej.

 

Drzwi Przesuwne
Drzwi Przesuwne

 

Drzwi tarasowe przesuwne PVC – typ PSK- profil Schüco

W naszej ofercie znajdziecie Państwo popularne obecnie drzwi przesuwne typu PSK (Parallel-Schiebe-Kipp-Tür – drzwi równolegleprzesuwno-uchylne). Tego typu konstrukcje buduje się przy użyciu standardowych profili okiennych. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna, a następnie przesuwa w bok. Drzwi dysponują również funkcją uchyłu skrzydła.

 

Drzwi tarasowe przesuwne PVC – typ PSK – profil Kömmerling

Produkujemy drzwi tarasowe przesuwne typu PSK stanowiące atrakcyjną alternatywę dla typowych drzwi balkonowych. System ten pozwala zaoszczędzić miejsca, które potrzebne jest przy otwieraniu tradycyjnych drzwi balkonowych czy tarasowych. Drzwi PSK na bazie profili PVC Kömmerling mają możliwość oprócz przesunięcia skrzydła zastosowania również uchylania.

 

Drzwi Przesuwne
Drzwi Przesuwne

 

Drzwi tarasowe przesuwne ALUMINIOWE – typ HS- profil Aliplast

Nowoczesna konstrukcja, zastosowanie okuć podnoszono-przesuwnych w nowatorskim systemie aluminiowym UltraGlide z niskim progiem stanowi doskonałe rozwiązanie poprawiające dostępność budynków dla osób niepełnosprawnych. Możliwość zastosowania palety kolorów RAL, kolorów strukturalnych, drewnopodobnych, anoda, bikolor.

 

 

Drzwi tarasowe przesuwne ALUMINIOWE – typ HS- profil Aluron

Aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne na bazie systemu AS 178HS to połączenie nowatorskich rozwiązań z nowoczesnym designem, tworzące system całoszklanych drzwi podnoszono – przesuwnych nowej generacji. System daje możliwość budowania dużych ruchomych przeszkleń tarasowych z niskim i ciepłym progiem. Jego mechanizmy konstrukcyjne umożliwiają bezpieczne i komfortowe przesuwanie ciężkich skrzydeł, ręcznie lub automatycznie.

 

Drzwi Przesuwne