Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne?

Dodano: 2022-01-20

Drzwi w systemie przesuwnym cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Ruch odbywa się w nich po linii prostej dzięki zastosowaniu specjalnych prowadnic, dlatego też potrzebują minimalnej powierzchni manewrowej wzdłuż ściany. Są również łatwe w obsłudze i estetycznie się prezentują. Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne i jakie są korzyści z ich zastosowania. Przekonasz się, czytając dalszą część naszego wpisu.

Drzwi w systemie przesuwnym — przykłady zastosowań

W systemie przesuwnym wybierane są obecnie przede wszystkim drzwi tarasowe, balkonowe, a także przeznaczone do ogrodów zimowych. W porównaniu do tradycyjnych drzwi zajmują zdecydowanie mniej miejsca, więc świetnie sprawdzą się przede wszystkim w domach i mieszkaniach, w których liczy się oszczędność miejsca zarówno w pomieszczeniu, jak i na tarasie. Jest to główna, chociaż nie jedyna zaleta systemów przesuwnych.

Przeszklone drzwi przesuwne są chętnie wybierane również ze względu na swoją estetykę. Duża, przezroczysta powierzchnia wpływa na optyczne powiększenie pomieszczenia i optymalne doświetlenie naturalnym światłem. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać efekt połączenia tarasu lub ogrodu z wnętrzem domu. Duże przeszklenia są charakterystyczne dla nowoczesnego budownictwa zarówno mieszkalnego, jak i użytkowego czy komercyjnego. Tego rodzaju drzwi stanowią jeden z elementów nadający budynkom wyjątkowy wygląd.

Coraz częstsze zastosowanie tarasowych drzwi przesuwnych wynika również z ich doskonałych parametrów. W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości produkty wykonane z PVC, które za sprawą zaawansowanych rozwiązań technologicznych gwarantują doskonałą ochronę przed zimnem oraz skuteczną izolację przed wysokimi temperaturami. Oprócz tego wykazują odporność na czynniki atmosferyczne, w tym deszcz i wilgoć, zmienne temperatury, promieniowanie słoneczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Zostały wykonane z solidnych, niezawodnych materiałów, dlatego też gwarantują długoletnią żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu w domach prywatnych, mieszkaniach czy obiektach użytkowych, np. biurach.

Jesteś zainteresowany tarasowymi drzwiami przesuwnymi? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.