OKNA

Okno to połączenie profili, szyb zespolonych, okuć, uszczelek i dodatkowych akcesorii. Każdy z tych elementów ma ogromny wpływ na estetykę, komfort, bezpieczeństwo i energooszczędność okna. Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na każdy element składowy okna.

  • Profile mogą być wykonane z PCV lub aluminium, to one decydują o trwałości i szczelności całej konstrukcji.
  • Szyby w każdym oknie, stanowią średnio ok. 65-85% powierzchni, dlatego mają decydujący wpływ na energooszczędność i bezpieczeństwo.
  • Okucia i uszczelki wpływają na izolacyjność akustyczną i cieplną, bezpieczeństwo jak również wygodę użytkowania
  • Dodatkowe akcesoria to względy estetyczne oraz podwyższenie komfortu użytkowania.

Jakie wybrać okna ?

Wybór okien to poważna decyzja inwestycyjna. Przy wyborze powinniśmy pamiętać aby, produkt:

  • zapewniał nam komfort użytkowania;
  • był energooszczędny przez co będziemy corocznie oszczędzać na ogrzewaniu;
  • zapewnił nam maksymalne bezpieczeństwo;
  • spełniał normy wymagane przez obecnie obowiązujące przepisy z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury;
  • harmonijnie wpisywał się w styl naszego mieszkania czy domu.

NAPISZ DO NAS – skontaktujemy się z Tobą / przygotujemy dla Ciebie ofertę


OKNA PCV – profil Schüco

Profile firmy Schüco to podstawa okna PCV najwyższej jakości. Wykonane są one z materiału o bardzo wysokiej wytrzymałości. Na całym obwodzie ramy i skrzydła stosujemy wzmocnienie stalowymi, odpornymi na korozję kształtownikami o grubości 1,5-2mm. Tak stabilna i wytrzymała konstrukcja okienna doskonale wytrzymuje ciężar sporo ważącego energooszczędnego pakietu trzy szybowego, oraz cechuje się doskonałą szczelnością cieplną i akustyczną.

OKNA PCV – profil Kömmerling

Polecamy energooszczędne i zarazem ekologiczne systemy okienne niemieckiej firmy Kömmerling. Nasza oferta obejmuje trzy systemy Kömmerling 76 AD, Kömmerling 76 MD, Kömmerling 88 MD białe, okleinowane jak również z innowacyjnymi nakładkami aluminiowymi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

OKNA ALUMINIOWE – profil Aliplast

Firma TUR-PLAST produkuje okna aluminiowe na bazie profili firmy ALIPLAST. Profile te charakteryzują się doskonałą sztywnością, wysoką jakością powłok, bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjności oraz nowoczesnym i zróżnicowanym wzornictwem.

OKNA ALUMINIOWE – profil Aluron

Rozwiązania systemowe z TUR-PLASTu na bazie profili aluminiowych Aluron spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności, zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort i funkcjonalność użytkowania. Oferujemy szereg możliwości niestandardowych i nietypowych rozwiązań.


ELEMENTY OKIEN

Systemy profili w konstrukcji okiennej są ważne. Jednak istnieje szereg elementów składowych stolarki okiennej, które w dużej mierze mają wpływ na energooszczędność, bezpieczeństwo i komfort przy codziennym użytkowaniu naszych okien. Rodzaj użytych pakietów szybowych, okuć, uszczelek w znaczącym stopniu decyduje o jakości okien. Natomiast na wizualną stronę stolarki okiennej duży wpływ ma wybór szprosów, kolorów czy dodatkowych akcesoriów okiennych.

Szyby zespolone do okien

Znaczącym elementem każdego okna PCV są szyby. W zależności od wielkości okna i podziałów na kwatery szyby mogą zajmować od 25% do 95% powierzchni okna. Dlatego to od jakości i parametrów szyb zespolonych w dużej mierze zależy czy i jak okno będzie spełniać swoją funkcję- zapewnienie najlepszej termoizolacyjności, bezpieczeństwa i dźwiękoszczelności.

Okucia i uszczelki do okien

Uszczelki będąc bardzo niepozornym elementem konstrukcji każdego okna w rzeczywistości odpowiadają za niezwykle ważne właściwości, takie jak izolacyjność cieplną; wodoszczelność; wentylację pomieszczeń; szczelność akustyczną.

Szprosy do okien

Aby podkreślić charakter okien, elewacji lub wręcz całego budynku proponujemy Państwu okna PCV oraz okna aluminiowe ze szprosami. Szczególnie dotyczy to budynków starszych, bądź stylizowanych. Szprosy mogą być konstrukcyjne, międzyszybowe lub wiedeńskie.

Paleta kolorów profili okiennych

Prosimy zapoznać się z paletą przykładowych kolorów w jakich produkujemy okna. Zaletą naszych okleinowanych okien to: możliwość dobrania wariantów jednostronnie lub dwustronnie okleinowanych; elegancki i harmonijny wygląd; ekstremalna odporność na zmienne warunki atmosferyczne; brak potrzeby dodatkowej specjalnej konserwacji oraz duża łatwość w pielęgnacji.

Akcesoria / dodatki do okien

Polecamy zapoznać się ze zróżnicowaną ofertą wszelkiego rodzaju akcesorii i dodatków do okien wykonanych z PCV oraz z Aluminium.


PARAPETY OKIENNE

W kompleksowej ofercie z TUR-PLASTu znajdziecie Państwo solidne i ciepłe parapety wewnętrzne i zewnętrzne.

Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne Möller LIGNODUR to odporne na uderzenia, zadrapania elementy wykończenia wnętrz zarówno w starym jak i nowym budownictwie. Gwarantowana grubość ścianek i wzmocnień wytłoczonych w formie mocnego rdzenia z kompozytu mączki drzewnej i PVC wyróżnia go z pośród konkurencyjnych wyrobów.

Parapety zewnętrzne

Mamy Państwu do zaoferowania parapety zewnętrzne stalowe i aluminiowe. Zapraszamy do zapominania się ze szczegółami naszej oferty.

Ciepłe listwy podokienne

Warto zwrócić uwagę na ofertę ciepłych listew podokiennych oraz profili XPS zewnętrznych, wewnętrznych, obustronnych. Przy ciepłym montażu energooszczędnych okien warto zadbać również o ciepły parapet.


Scroll Up