DRZWI ZEWNĘTRZNE BALKONOWE / TARASOWE

Drzwi zbudowane są na stabilnej ramie okiennej standardowej bądź szerszej i przeznaczone do mieszkań w blokach oraz wyjść na balkony w domach, gdzie nie ma możliwości lub potrzeby wejścia z zewnątrz. Pewną modyfikacja tego rozwiązania jest zastosowanie niskiego progu aluminiowego, który nie stanowi bariery dla dzieci, wózków itp.

Klamka jest zamontowana tylko od wewnątrz. Praktycznymi dodatkami do takich drzwi balkonowych są minipochwyt z zatrzaskiem oraz hamulec w klamce. Pierwszy pozwala „przymknąć” drzwi od zewnątrz, a drugi umożliwia ich zablokowanie w konkretnym położeniu rozwarcia.

Rozwiązaniem pośrednim między drzwiami balkonowymi a tarasowymi (wejściowymi) są drzwi balkonowe na szerokim skrzydle z klamką z obu stron i zamkiem.

Pakiety szybowe do drzwi balkonowych i tarasowych projektuje się tak, aby uzyskać optymalnie najwyższą wytrzymałość. W tym celu stosuje się najczęściej:

– szkło hartowane – SECURIT, które jest pięciokrotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła a w razie rozbicia rozpada się na wiele małych kawałków o nieostrych krawędziach.

– lub szkło klejone – STANDIP z jedną lub wieloma warstwami folii PVB, która w przypadku stłuczenia utrzymuje fragmenty szkła na miejscu.

To dzięki zastosowaniu tego typu pakietów szybowych w znaczący sposób zwiększa się odporność drzwi balkonowych i tarasowych na różnego rodzaju siły zewnętrzne.

Drzwi tarasowe to odmiana drzwi zbudowanych analogicznie jak drzwi wejściowe (niski próg, solidne zawiasy Dr. Hahn, zasuwnica trzypunktowa ryglowana klamką, możliwość zastosowania drugiego zamka i bezpiecznych elementów zamknięcia oraz, co najistotniejsze, dwóch rodzajów otwierania: do wewnątrz jak balkon i na zewnątrz jak drzwi wejściowe).

Scroll Up