Z jakich materiałów powinny być wykonane dobre drzwi zewnętrzne?

Dodano: 2022-07-28

Drzwi zewnętrzne muszą być jak najbardziej funkcjonalne. Aby jednak były trwałe i solidne, a jednocześnie właściwie izolowały ciepło, powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju budynku. Pamiętaj, że przy wyborze należy również wziąć pod uwagę ich estetykę, by pięknie prezentowały się w danym obiekcie i komponowały z resztą elewacji. Z jakich materiałów powinny być więc wykonane dobre drzwi zewnętrzne? Sprawdźmy!

Drzwi plastikowe

Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonywane są drzwi wejściowe, jest PVC. Drzwi plastikowe są bowiem bardzo estetyczne i wytrzymałe, dzięki czemu sprawdzą się w wielu miejscach. Stolarka plastikowa cechuje się odpornością na:

Ponadto wyróżnia się doskonałą izolacją termiczną i akustyczną. Dzięki temu zapewni Ci bezpieczeństwo zarówno przed ewentualnymi włamywaczami, jak i brzydką pogodą czy niską temperaturą oraz hałasami dochodzącymi z zewnątrz. Co istotne, drzwi zewnętrzne z PVC występują w wielu wzorach i kolorach do wyboru, w związku z czym łatwo dopasujesz je do budynku, w którym mają zostać zamontowane.

Drzwi aluminiowe

Drugim najczęściej wybieranym materiałem jest aluminium. Stolarka metalowa, ze względu na swoją wyjątkową i bardzo elegancką, lecz współczesną estetykę, sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach. Co więcej, aluminium to materiał, który jest lekki, a jednocześnie bardzo solidny, dlatego może być stosowany do tworzenia wielkogabarytowych przeszkleń. Aluminiowe drzwi zewnętrzne najczęściej wykorzystywane są w obiektach użyteczności publicznej, takich jak:

Ale nie tylko! Obecnie coraz częściej wybierane są także przez właścicieli domów jednorodzinnych. Stolarka aluminiowa jest podatna na obróbkę, dzięki czemu możesz z powodzeniem dostosować wygląd wejścia do domu do indywidualnych preferencji, a także ogólnej estetyki budynku.