Gdzie znajdą zastosowanie drzwi harmonijkowe?

Dodano: 2022-02-23

System drzwi harmonijkowych wprawdzie wciąż jest nieco mniej popularny niż drzwi przesuwne, jednak z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to rozwiązanie, które zapewnia szereg zalet użytkowych, m.in. możliwość odsłonięcia całego otworu drzwiowego, co z kolei przekłada się na wiele możliwości zastosowania. Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi harmonijkowe zewnętrzne?

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne — gdzie i dlaczego warto je zastosować?

Drzwi zewnętrzne harmonijkowe zbudowane są ze skrzydła rozwiernego lub uchylno-rozwiernego i skrzydeł (dwóch lub więcej), które po przesunięciu w bok składają się jak harmonijka. Poruszanie się konstrukcji jest możliwe za sprawą specjalnego mechanizmu prowadnicy. Do głównych zalet tego rodzaju drzwi zaliczamy przede wszystkim oszczędność miejsca wewnątrz pomieszczenia oraz przestronne przejście przy pełnym rozsunięciu drzwi — bez żadnych barier w postaci słupków czy stałych skrzydeł.

Drzwi harmonijkowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych obiektach użytkowych. Są chętnie wybierane również hotelach, sklepach, restauracjach, punktach usługowych oraz wszędzie tam, gdzie względy praktyczne muszą iść w parze z wysokim poziomem estetyki. Jest to rozwiązanie łatwe w obsłudze, stanowiące nieszablonowy sposób na stworzenie wygodnego wejścia do budynku. Niskoprogowe drzwi wewnętrzne tego rodzaju będą stanowić spore ułatwienie dla osób starszych czy poruszających się na wózku inwalidzkim.

Drzwi zewnętrzne harmonijkowe w ofercie naszej firmy

Nasza firma produkuje aluminiowe drzwi harmonijkowe, które wyróżniają się nie tylko precyzją wykonania i łatwością użytkowania. Jest to dogodne rozwiązanie wybierane przede wszystkim do celów komercyjnych. Konstrukcja zbudowana jest na bazie trójkomorowego, izolowanego termicznie systemu PANORAMA firmy ALIPLAST. W zależności od potrzeb i wymagań Klientów możliwy jest wybór drzwi otwieranych do wewnątrz lub na zewnątrz w bardzo dużej konfiguracji skrzydeł. Z drzwi harmonijkowych można stworzyć estetyczną i funkcjonalną zabudowę, która będzie nie tylko komfortowa dla użytkowników, ale również pozwala w efektywny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń w budynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych drzwi harmonijkowych? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.