Gdzie najlepiej sprawdzają się okna aluminiowe?

Dodano: 2021-10-07

Okna aluminiowe to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się równie dobrze w budynkach użyteczności publicznej, na przykład w szkołach czy instytucjach publicznych, co w prywatnych domach. Trwałe oraz energooszczędne, idealnie sprawdzą się przy dużych przeszkleniach, gdzie zostaną najbardziej wyeksponowane. Okna aluminiowe, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości polecane są zwłaszcza do budynków energooszczędnych. Sprawdź, czym się charakteryzują.

Okna aluminiowe są estetyczne

Przede wszystkim okna aluminiowe są niezwykle estetyczne, kolorystyczna paleta ich profili jest bowiem nieograniczona. Co więcej, można je lakierować na dowolny kolor, w tym na kolor drewna. Decydując się na okna aluminiowe, zyskasz również możliwość wyboru wśród różnych kształtów ramy oraz sposobów wykończenia powierzchni, która może być matowa, błyszcząca lub metalizowana. Profile w kształcie trapezu, łuku czy koła, w wersji wąskiej i szerokiej sprawiają, że okna aluminiowe idealnie skomponują się z bryłą i stylem architektonicznym budynku.

Stolarka aluminiowa, czyli trwałość i solidność

Kolejnymi zaletami okien aluminiowych jest ich trwałość oraz solidność wykonania. Korzystne parametry współczynnika przenikania ciepła, chroniące przed jego stratami, odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak śnieg, wiatr czy niskie temperatury oraz na korozje to kolejne, wyjątkowe cechy oferowanych przez nas okien aluminiowych. Nie są one podatne na uszkodzenia, nie ulegają odkształceniom w wyniku ekstremalnych temperatur, a także przenoszą duże obciążenia bez powodowania uszkodzeń ramy. Są łatwe w transporcie i w montażu.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na okna aluminiowe?

Okna aluminiowe to doskonała inwestycja również ze względu na fakt, iż dobrze doświetlają pomieszczenie, chronią przed hałasem i zapewnią odpowiednią wymianę powietrza. Można w nich stosować szkło antywłamaniowe hartowane lub trwałe i wyjątkowo odporne na wszelkie mechaniczne uszkodzenia szkło laminowane. W końcu warto zaznaczyć, że okna aluminiowe są łatwe w pielęgnacji. Wystarczyć myć je raz na kilka miesięcy ściereczką zwilżoną wodą, z dodatkiem łagodnego detergentu. Pamiętaj, aby środek czyszczący nie zawierał kwasu lub octu.