Dlaczego okna PVC są tak popularne?

Dodano: 2022-06-14

Na rynku możesz znaleźć kilka rodzajów okien: drewniane, aluminiowe i PVC, a każdy z nich ma swoje liczne zalety. Warto jednak podkreślić, że to okna PVC (czyli plastikowe) są najczęściej wybieranym typem i cieszą się ogromną popularnością od wielu lat nie bez powodu! Wpływa na to ich doskonały stosunek ceny do jakości, nienaganna estetyka, a także wiele możliwości aranżacji. Dlaczego jeszcze okna PVC są tak popularne? Sprawdźmy!

Wyjątkowa trwałość

Materiał PVC, który wykorzystywany jest do produkcji okien plastikowych, cechuje się wyjątkową trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także warunki zewnętrzne, takie jak:

Dzięki temu okna PVC nie tracą swojego koloru, estetycznego wyglądu ani doskonałych właściwości termoizolacyjnych nawet po wielu latach użytkowania.

Łatwość czyszczenia i pielęgnacji

Ogromną zaletą, która wpływa na popularność plastikowych okien, jest także ich ponadprzeciętna łatwość czyszczenia i pielęgnacji. W odróżnieniu np. od opraw drewnianych, okna PVC nie wymagają szczególnej konserwacji ani impregnacji przed działaniem warunków atmosferycznych czy wilgoci. Podczas sprzątania wystarczy przemyć je szmatką lub gąbką nasączoną delikatnym detergentem i spłukać wodą, aby pozbyć się całego brudu. Co więcej, okna z tego materiału cechują się również bardzo atrakcyjną ceną – znacznie niższą niż stolarka okienna drewniana lub aluminiowa.

Wygląd dopasowany do wszystkich pomieszczeń

Dla większości użytkowników duże znaczenie ma także estetyka okien PVC. Produkty z tego tworzywa występują w wielu wersjach kolorystycznych oraz wykończeniowych do wyboru. Dzięki temu możesz z łatwością dopasować model okien do każdego stylu, zarówno bardziej klasycznego oraz vintage, jak i nowoczesnego, industrialnego czy skandynawskiego. Ponadto rozmiar okien plastikowych dostosowywany jest w zależności od indywidualnych potrzeb, dlatego świetnie sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu: łazience, kuchni, salonie, sypialni, garażu czy biurze.