Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

Dodano: 2021-07-23

Wysokiej jakości drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Są też istotnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo, a modele energooszczędne, charakteryzujące się dobrą izolacją cieplną, mogą pomóc oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych należy dobrze rozważyć, gdyż z reguły jest to inwestycja na lata. W poniższym wpisie przedstawiamy, na co należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru drzwi wejściowych.

Czym charakteryzują się solidne drzwi zewnętrzne?

Wybierając drzwi wejściowe warto zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 

izolacyjność cieplna, czyli współczynnik przenikania ciepła. Jego wartość zależna jest od konstrukcji drzwi i materiału, z jakiego zostały wykonane. W drzwiach zewnętrznych z PVC stosujemy profile drzwiowe z komorami i wzmocnioną ramą z PVC. Grubość profili oraz komory zapewniają dobrą izolację cieplną. Próg w drzwiach zewnętrznych z PVC zbudowany jest z elementów aluminiowych i PVC. Natomiast w modelach drzwi zewnętrznych wykonanych z aluminium zarówno rama jak i skrzydło zrobione są z tego materiału. W środku zaś znajdują się przekładki oraz wkłady termiczne z poliuretanu lub styropianu. Dodatkowo drzwi zewnętrzne aluminiowe doposażamy w próg aluminiowy z przekładką termiczną,

– jeśli w okolicy domu znajdują się źródła hałasu, to drzwi powinny cechować się wysoką izolacją akustyczną, aby hałas nie przenikał do środka. Izolację akustyczną warto rozważyć również w przypadku, gdy nie chcemy, by dźwięki z wnętrza przenikały do otoczenia,

poziom bezpieczeństwa drzwi zewnętrznych, określony jest w normie PN-EN 1627:2011. Istnieją różne możliwości ochrony antywłamaniowej drzwi wejściowych, które można dopasować do wymagań Klienta.

Niemniej istotny jest wygląd drzwi wejściowych. Powinny mieć estetyczne wykończenie i pasować do elewacji budynku. Warto skorzystać z usługi projektowania drzwi zewnętrznych na indywidualne zamówienie, dzięki czemu drzwi zostaną dopasowane do konkretnego budynku. W firmie Tur-Plast oferujemy taką usługę. Spełniamy oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, tworzymy wytrzymałe, bezpieczne oraz estetyczne drzwi zewnętrzne.