ROLETY NADSTAWNE PCV

 

roleta-nadstawna-exte-elite-rewizja-dolnaEXTE  to nowy, uniwersalny system rolet nadstawnych do obustronnej zabudowy stosowany w domach nowo-budowanych oraz remontowanych. Nowy system charakteryzuje się między innymi:

  • zmiennym otworem rewizyjnym: u dołu lub z tyłu skrzynki, lub alternatywnie na zewnątrz budynku. Niezależnie od położenia otworu rewizyjnego pojemność skrzynki jest taka sama;
  • zaprojektowany całkowicie na nowo montaż napędów oraz ułożyskowanie rolety;
  • uniwersalna prowadnica, rozwiązania umożliwiające bardzo łatwy montaż;
  • podziały oraz przestawny ślizg;
  • moskitiery okienne oraz wyjątkowe rozwiązanie moskitiery drzwiowej.

 

 

SKRZYNKI ROLETOWE – rodzaje

W naszej firmowej ofercie posiadamy dwa rodzaje skrzynek roletowych:

EXPERT XT – skrzynka roletowa 185mm x 220 mm, stosowana dla okna o wysokości do 2300 mm (wysokość liczona wraz ze skrzynką).

ELITE XT – skrzynka roletowa 240mm x 220 mm, stosowana dla okna o wysokości do 2800 mm (wysokość liczona wraz ze skrzynką). System ten pozwala na zamontowanie dodatkowo zintegrowanej moskitiery.

 

rolety-nadstawne-EXTE-budowa

 

PANCERZ – Lamele Aluprof PA 39

Profil PA 39 należy do najbardziej popularnych profili aluminiowych. O jego powodzeniu może świadczyć fakt, że wykonane z niego rolety od lat chronią domy w całej Europie. Zastosowanie tego profilu sprzyja jego niewielka szerokość i smukły kształt. Nawija się on doskonale i z powodzeniem mieści nawet w niewielkich skrzynkach. Dzięki piance wypełniającej profil, odznacza się on dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową.
Niewielka waga pozwala na użycie napędu ręcznego, sprężynowego lub elektrycznego sterowania. PA 39 oferowany jest w wersji z perforacją lub bez, w szerokiej gamie kolorystycznej zbliżonej do palety RAL. Profile charakteryzują się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i wysoką wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych.
Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Wypełniająca je pianka jest wolna od związków freonu, a farby używane do produkcji nie zawierają kadmu.

 

 

ROLETY NADSTAWNE – dostępne kolory

rolety-nadstawne-wlasciwosci

 

 

 

STEROWANIE ROLET ZEWNĘTRZNYCH – warianty obsługi

Sterowanie ręcznerolety_system_reczny

Sterowanie ręczne rolety to możliwość podnoszenia i opuszczania rolety za pomocą zwijacza (pociągając za taśmę lub sznurek) albo zwijarki z korbą. Przy roletach zewnętrznych każda z tych opcji wymaga wysiłku oraz czasu, jeśli czynności te wykonujemy po kilka razy dziennie.

 

 

 

rolety_sterowanie_elektryczneSterowanie elektryczne

Napęd – Bardzo dobrej jakości silnik z mechanicznymi wyłącznikami krańcowymi – Motus Monos firmy NICE. Posiada cichą przekładnię i bezgłośne hamulce.

 

 

 

 

rolety_sterowanie_pilotSterowanie radiowe

Napęd – Silnik z wbudowaną centralką radiową RolTop-868.

– Silnik z wbudowaną centralką radiową do rolet zewnętrznych z elektrycznymi wyłącznikami krańcowymi, przeciążeniem, które po napotkaniu przeszkody powoduje zatrzymanie i wolne odwrócenie ruchu rolety.

– Inteligentny system detekcji: silnik sam dobiera siłę działania do wielkości rolet.

– Możliwość ustawiania pozycji krańcowych w dowolnym miejscu, przy pomocy kabla montażowego lub pilota.

– Zwolnienie prędkości przed osiągnięciem pozycji otwarcia i zamknięcia.

– Cichy hamulec (w silnikach o sile 3, 5, 8, 10,20 Nm).

– Działający w dwukierunkowym systemie radiowym.

– Z sygnalizacją potwierdzającą dotarcie polecenia do odbiornika.

– System routingu (przekazywanie sygnału radiowego między silnikami), gwarantuje dotarcie sygnału radiowego od pilota do silnika.

 

 Dostępne rodzaje pilotów

rolety-zewnetrzne-sterowanie-piloty

 

 

MOSKITIERA ZINTEGROWANA – rozwiązania dla systemu ELITE XT

rolety-moskitiera-zintegrowanaZintegrowana moskitiera w systemmie ELITE XT rozwijana jest w przestrzeni między pancerzem rolety a oknem. Ta lokalizacja kasety moskitiery nie zmniejsza pojemności skrzynki roletowej.
Siatka wraz z mechanizmem sprężynowym umieszczona jest w stabilnej kasetce aluminiowej. Moskitierę przygotowujemy niezależnie od rolety. Kaseta z moskitierą jest po prostu wsuwana na zatrzask w skrzyni roletowej
pomiędzy ślizgami.  Doszczelnia akustycznie wlot skrzyni w czasie zwijania i odwijania pancerza.

 

 

rolety-moskitiera-zintegrowana-prowadniceRoleta, może zostać wyposażona w moskitierę również, gdy roleta jest już zabudowana w otworze okiennym. Dzięki uniwersalnej konstrukcji prowadnicy możliwe jest szybkie i proste doposażenie jej w prowadnicę moskitiery. Po usunięciu zaślepki wsuwamy prowadnicę moskitiery w otwartą komorę prowadnicy roletowej.
Maksymalna wysokość rolety z moskitierą okienną nie może przekroczyć 2550 mm.

 

 

 

MOSKITIERA ZINTEGROWANA – możliwe warianty

W standardzie dostępny wariant moskitiery przesuwanej z góry na dół, czyli tzw. „moskitiera okienna”

Na zapytanie dostępna wersja z moskitierą przesuwaną poziomo czyli tzw. „moskitiera drzwiowa”

rolety-moskitiera-warianty

 

 

 

SKUTECZNA IZOLACJA TERMICZNA – dodatkowa oszczędność energii

temp roletyWymogi prawne dotyczące izolacji termicznej skrzyń roletowych w Niemczech są bardzo rygorystyczne. Jako system tam produkowany, jest podporządkowany regulacjom państwowym w postaci Rozporządzenia w Sprawie Oszczędzania Energii (EnEV). W myśl tego rozporządzenia w nowobudowanych domach skrzynia roletowa jest traktowana jako część składowa ściany zewnętrznej. W tym przypadku wymaga się dowodu równości z przykładami z załącznika 2 normy DIN4108. Dlatego architekci mogą przeprowadzić obliczenia ze zredukowanym współczynnikiem przenikania ciepła mostka termicznego. System roletowy EXTE ELITE XT zapewnia znakomitą izolację termiczną, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

 

 

icona_pdf

 

 

 

rolety-exte-elite-TUR-PLAST

rolety-exte-expert-TUR-PLAST

 

 

 

Przykładowe zdjęcia