ROLETY ZEWNĘTRZNE NADSTAWNE

EXTE to innowacyjny i uniwersalny system rolet nadstawnych do obustronnej zabudowy stosowany w domach nowo-budowanych oraz remontowanych. Nowy system charakteryzuje się między innymi:

 • zmiennym otworem rewizyjnym: u dołu lub z tyłu skrzynki, lub alternatywnie na zewnątrz budynku. Niezależnie od położenia otworu rewizyjnego pojemność skrzynki jest taka sama;
 • zaprojektowany całkowicie na nowo montaż napędów oraz ułożyskowanie rolety;
 • uniwersalna prowadnica, rozwiązania umożliwiające bardzo łatwy montaż;
 • podziały oraz przestawny ślizg;

1. SKRZYNKI ROLETOWE – RODZAJE

W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje skrzynek roletowych:

EXPERT XT – skrzynka roletowa 185mm x 220 mm, stosowana dla okna o wysokości do 2300 mm (wysokość liczona wraz ze skrzynką).

ELITE XT – skrzynka roletowa 240mm x 220 mm, stosowana dla okna o wysokości do 2800 mm (wysokość liczona wraz ze skrzynką).

2. PROWADNICE W WYKONANIU POJEDYNCZYM I PODWÓJNYM

PROWADNICA POJEDYNCZA

Prowadnice rolet wykonane
z PCV stanowią uzupełnienie
skrzyń roletowych.
W systemie posiadamy
dopasowane ślizgi wlotowe
i zatyczki wykończeniowe.

PROWADNICA PODWÓJNA

W miejscu podziału rolety
montowana jest standardowa
prowadnica na żądany wymiar
dzięki specjalnemu profilowi
poszerzającemu.

3. PANCERZ – Lamele Aluprof PA 39

Profil PA 39 należy do najbardziej popularnych profili aluminiowych. O jego powodzeniu może świadczyć fakt, że wykonane z niego rolety od lat chronią domy w całej Europie. Zastosowanie tego profilu sprzyja jego niewielka szerokość i smukły kształt. Nawija się on doskonale i z powodzeniem mieści nawet w niewielkich skrzynkach. Dzięki piance wypełniającej profil, odznacza się on dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową.
Niewielka waga pozwala na użycie napędu ręcznego, sprężynowego lub elektrycznego sterowania. PA 39 oferowany jest w wersji z perforacją lub bez, w szerokiej gamie kolorystycznej zbliżonej do palety RAL. Profile charakteryzują się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i wysoką wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych.
Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Wypełniająca je pianka jest wolna od związków freonu, a farby używane do produkcji nie zawierają kadmu.

4. ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

Proste dopasowanie wkładu izolacyjnego.

Specjalne wzmocnienie stalowe dla okien o szerokości powyżej 1500mm. Opatentowana unikatowa propozycja dająca pewne i bez szczelinowe połączenie.

System roletowy EXTE ELITE XT zapewnia znakomitą izolację termiczną, zgodniez obowiązującymi przepisami. Jako system produkowany w Niemczech, jest podporządkowany bardzo rygorystycznym regulacjom państwowym w postaci Rozporządzenia w Sprawie Oszczędzania Energii (EnEV). W myśl tego rozporządzenia w nowobudowanych domach skrzynia roletowa jest traktowana jako część składowa ściany zewnętrznej.

5. STEROWANIE ROLET ZEWNĘTRZNYCH – warianty obsługi


Sterowanie ręczne

Sterowanie ręczne rolety to możliwość podnoszenia i opuszczania rolety za pomocą zwijacza (pociągając za taśmę lub sznurek) albo zwijarki z korbą. Przy roletach zewnętrznych każda z tych opcji wymaga wysiłku oraz czasu, jeśli czynności te wykonujemy po kilka razy dziennie.


Sterowanie elektryczne

Napęd – Bardzo dobrej jakości silnik z mechanicznymi wyłącznikami krańcowymi – Motus Monos firmy NICE. Posiada cichą przekładnię i bezgłośne hamulce.


Sterowanie radiowe

 • Napęd – Silnik z wbudowaną centralką radiową RolTop-868.
 • Silnik z wbudowaną centralką radiową do rolet zewnętrznych z elektrycznymi wyłącznikami krańcowymi, przeciążeniem, które po napotkaniu przeszkody powoduje zatrzymanie i wolne odwrócenie ruchu rolety.
 • Inteligentny system detekcji: silnik sam dobiera siłę działania do wielkości rolet.
 • Możliwość ustawiania pozycji krańcowych w dowolnym miejscu, przy pomocy kabla montażowego lub pilota.
 • Zwolnienie prędkości przed osiągnięciem pozycji otwarcia i zamknięcia.
 • Cichy hamulec (w silnikach o sile 3, 5, 8, 10,20 Nm)
 • Działający w dwukierunkowym systemie radiowym.
 • Z sygnalizacją potwierdzającą dotarcie polecenia do odbiornika.
 • System routingu (przekazywanie sygnału radiowego między silnikami), gwarantuje dotarcie sygnału radiowego od pilota do silnika.
Scroll Up