SZYBY ZESPOLONE do okien PCV i aluminiowych

Znaczącym elementem każdego okna PCV są szyby. W zależności od wielkości okna i podziałów na kwatery szyby mogą zajmować od 25% do 95% powierzchni okna. Dlatego to od jakości i parametrów szyb zespolonych zależy czy i jak okno będzie spełniać swoją funkcję- zapewnienie najlepszej termoizolacyjności, bezpieczeństwa i dźwiękoszczelności.

 

glasssolution

 

Budowa szyb do okien

Producent okien PCV, firma TUR-PLAST w produkcji okien stosuje pakiety szybowe renomowanej firmy GLASSOLUTIONS. Pakiety szybowe mogą być jedno-,dwu- lub trzykomorowe. Szyby termoflat w pakiecie mogą mieć grubość 4mm, 6mm lub 8mm, przedzielone ramką dystansową stalową lub tzw. ciepłą ramką (SGG SWISSPACER). Przestrzeń między szybami w pakiecie, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, wypełniona jest gazem – argonem lub kryptonem.

szyby zespolone

 

 

Parametry szyb okiennych:

zakladka_OKNA_szyby_zespolone_popr_01_09_2014_parametry_szyb

 

 

Rodzaje okiennych szyb zespolonych:

zakladka_OKNA_szyby_zespolone_popr_01_09_2014_rodzaje_szyb_cz1z3 zakladka_OKNA_szyby_zespolone_popr_01_09_2014_rodzaje_szyb_cz2z3 zakladka_OKNA_szyby_zespolone_popr_01_09_2014_rodzaje_szyb_cz3z3

 

SZKŁO ORNAMENTOWE barwne i kolorowe

Szkło SGG DECORLASS przepuszcza światło, subtelnie je przy tym rozpraszając oraz wyjątkowo harmonijnie współgra z każdym stylem wystroju wnętrz, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. W zależności od modelu, szkło SGG DECORGLASS może być:

  • poddawane obróbce krawędziowej;
  • gięte;
  • srebrzone lub emaliowane;
  • hartowane lub laminowane dla zwiększenia bezpieczeństwa;
  • łączona w zestawy laminowane dla zwiększenia komfortu akustycznego;
  • zestawiane w szyby zespolone dla zwiększenia komfortu termicznego.

 

CLIMATOP LUX

climatoplux1

To pierwsza szyba na bazie zwykłego szkła float charakteryzująca się dodatnim bilansem energetycznym (energia pozyskana ze słońca jest większa niż ta, która ucieka przez szkło z pomieszczenia).

klasa_energetycznaCLIMATOP LUX spełnia wymagania klasy energetycznej „A” we wszystkich krajach gdzie istnieje system klas energetycznych dla okien lub szyb zespolonych.       climatoplux2

 

NOWOCZESNE SZKŁO laminowane PRIVA-LITE

privaNOWOCZESNE SZKŁO laminowane PRIVA-LITE Elementy Priva-Lite wzbogaca energia elektryczna – dzięki niej szkło zyskuje zmienną przezierność. W pełni przezroczysta szyba w jednej chwili może stać się mlecznym ekranem projekcyjnym. Przez cały czas wyświetlane są dyskretne animacje, jednak prawdziwy spektakl zaczyna się, kiedy instalacja wykryje w pobliżu czyjąś obecność. Osoby, które przechodzą lub przystają, wchodzą w interakcję z witryną – wpływają na przezroczystość szkła i mogą ruchowo sterować animacją.

 

SWISSPACER – „ciepła ramka” w oknach z szybami zespolonymi

swicespacer1SWISSPACER to ramka dystansowa ulepszona termicznie, poprawiająca termiczność okna poprzez zmniejszenie mostka termicznego.

 

ENERGOOSZCZĘDNE

Niższe koszty ogrzewania dzięki lepszej termoizolacji. Współczynnik przenikania ciepła jest w porównaniu ze zwyczajnymi ramkami dystansowymi z aluminium o co najmniej 0,1 W/m2K niższy.

 

KOMFORTOWE

Lepsze właściwości izolacyjne powodują, że osiągamy wyższe temperatury przy krawędzi szkła. Efekt ten redukuje ryzyko powstawania kondensacji pary wodnej na obrzeżu szyby i niebezpieczeństwo powstawania szkodliwej dla zdrowia pleśni przy oknie.

 

swicespacer2ESTETYCZNE

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału organicznego do produkcji SWISSPACER w połączeniu z jedyną w swoim rodzaju gamą barw, mogą Państwo optymalnie zaprojektować każde okno i każdą fasadę.

 

PRZENIKANIE CIEPŁA (W/mK):

Aluminum – 160 W/mK)

Stal szlachetna – 15 W/mK

Szkło fload – 1 W/mK

SGG SWISSPACER – 0,16 W/mK