Okna Schüco – Corona SI 82 RONDO: subtelna forma na najwyższym poziomie

 

Wysoka wytrzymałość materiału, doskonałe właściwości termoizolacyjne a przy tym profile ram pozostają eleganckie i wąskie, dzięki czemu przez okna wpada znacznie więcej światła. Profil ten jest świetnym rozwiązaniem dla budownictwa nowoczesnego, przestrzennego, a zarazem energooszczędnego.

 

W zależności od kombinacji profili oraz rodzaju przeszklenia można osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Uw dla całego okna na poziomie do ok. 0,7 W/(m2K) z szybą zespoloną o współczynniku Ug=0,5 W/(m2K) i grubości 44mm.

 

Najważniejszym elementem wpływającym na parametry ciepłochronne okien są szyby a nie profile. Pamiętajmy jednak o tym, że zastosowanie pakietów energooszczędnych czyli 3- szybowych, lub antywłamaniowych wiąże się z dużą ich wagą i wymaga bardzo sztywnych profili wzmocnionych stalą o grubości min. 2mm oraz specjalistycznych okuć zdolnych udźwignąć większy ciężar skrzydeł.

 

W zależności od kombinacji profili oraz rodzaju przeszklenia można osiągnąć wartości współczynnika tłumienia dźwięku Rw dla całego okna na poziomie ponad 40 dB.

 

 

 

 

Specyfikacja okna Schüco z profilem SI 82 Rondo: