ENERGOOSZCZĘDNE OKNA PCV i ALUMINIOWE – Twoja inwestycja w przyszłość

Data dodania: 21 Gru 2015

OKNA-PCV-SCHUCO-ENERGOOSZCZEDNE-TUR-PLASTCoraz więcej osób przy wyborze okien decyduje się na energooszczędne rozwiązania. Dlatego mijający rok możemy określić ROKIEM ENERGOOSZCZĘDNYCH OKIEN I DRZWI. Pamiętajmy jednak, iż na energooszczędność naszych okien ma wpływ praktycznie każdy element stolarki okiennej jak również sposób montażu.

 

 

 

 

 

1. Profile okienne to podstawa, która w znaczącym stopniu decyduje o trwałości i szczelności całej konstrukcji okiennej. Nasza oferta to najwyższej klasy profile okienne i drzwiowe firmy Schüco w różnych systemach, stylach i kolorach.
2. Szyby w każdym oknie to 65-85% powierzchni – stąd ich wpływ na energooszczędność oraz bezpieczeństwo jest znaczący. Polecamy szyby dwu lub trzy komorowe z powłoką niskoemisyjną, która przepuszcza promienie słoneczne do wnętrza a zarazem stanowi skuteczną barierę w ucieczce ciepła z pomieszczenia.
3. Uszczelki, niby drobny element ale o wysokiej randze jeśli chodzi o szczelność naszych okien. Do naszych okien i drzwi stosujemy wysoko elestyczne, odporne na starzenie, zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, promienie UV uszczelki wykonane z kauczuku syntetycznego, zwanego EPDM.
Do osiągnięcia pełni zadowolenia z posiadania energooszczędnych okien potrzeba jeszcze odpowiedniej techniki montażu. Tzw. „Ciepły montaż” czyli montaż w warstwie ocieplenia przy użyciu materiałów o najwyższych właściwościach termoizolacyjności to najskuteczniejszy sposób na wyeliminowanie wszystkich możliwych miejsc, przez które może uciekać ciepło z pomieszczeń.

Mnóstwo ciekawych artykułów znajdziecie państwo w poradniku OKNA-DRZWI-ROLETY: http://poradnik.tur-plast.pl/