DRZWI ZEWNĘTRZNE PCV SCHÜCO – Wysokie właściwości termiczne

drzwi_zewnetrzne_pcv_profil_schuco

 

Drzwi wykonane są z wysokoudarowego, odpornego na odkształcenia PCV renomowanej firmy Schüco. Dobrą izolację termiczną zapewnia wielokomorowość profili, a wzmocnienia ze stali o dużym rozmiarze i optymalnej grubości wpływają na sztywność i stabilność produktu.

 

Konstrukcja profili daje nam możliwości montażu zamków z ryglowaniem wielopunktowym oraz wzmocnionych elementów zamknięcia. Tego typu rozwiązanie pozwala na uzyskanie bezpiecznych drzwi z długoletnim okresem eksploatacji. Nasze drzwi zewnętrzne wykonane z PCV posiadają niski próg aluminiowy z przekładką termiczną.

 

Wypełnienie skrzydła drzwi składa się z dwóch płyt warstwowych z tworzywa sztucznego, przedzielonych pianką poliuretanową co zapewnia bardzo dobrą izolacyjność cieplną drzwi. Panele drzwiowe mogą być wzbogacone różnego rodzaju szkłem oraz ramkami ornamentowymi. Warstwa powierzchniowa płyt PCV jest pokryta wysokiej jakości foliami lub lakierami akrylowymi odpornymi na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV. Oprócz zaprezentowanych w naszych galeriach modeli drzwiowych, chętnie wykonamy drzwi wg Państwa indywidualnego projektu.

 

 

 

 

 

 

W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje profili drzwiowych firmy Schüco Corona  

–  CT 70 i SI 82

 

 

 

1. DRZWI ZEWNĘTRZNE PCV SCHÜCO CT 70

System drzwi Schüco Corona CT 70 przeznaczony jest do różnorodnych zastosowań w nowym budownictwie, jak również w przypadku renowacji istniejących obiektów. System można dodatkowo uzupełnić wieloma akcesoriami, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

Charakterystyczne cechy systemu drzwiowego Schüco Corona CT 70

 

– Niski próg do drzwi balkonowych i zewnętrznych;
– Niewielka wysokość montażowa wynosząca tylko 20mm, spełnia wymagania normy DIN 18040 „budowa bez barier”;
– Zoptymalizowane własności termoizolacyjne;
– Optymalna szczelność i bezpieczeństwo;
– Łatwy montaż;
– Możliwość ochronna antywłamaniowa do WK 2 (RC 2).

 

W budynkach publicznych norma DIN 18040-1 dopuszcza stosowanie progów przy różnicy poziomu do 2 cm. Norma DIN 18040-2 „Mieszkania bez barier” wymaga rezygnacji z dolnych ograniczników drzwi. Jeśli nie jest to możliwe, nie mogą one być wyższe niż 2 cm.
Wykonanie niskich progów należy wcześniej zaplanować pod względem detali i uzgodnić ze zleceniodawcą. Elementy z niskimi progami należy, w miarę możliwości, montować w chronionych obszarach.

 

 

2. DRZWI ZEWNĘTRZNE PCV SCHÜCO SI 82

 

Drzwi wejściowe opracowane na bazie 6-komorowych profili Schüco Corona SI 82 z niskim, termoizolowanym progiem drzwiowym, zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną. Potrójny system uszczelek zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem. Doskonała izolacyjność cieplna: współczynnik Uf od 1,0 do 1,1 W/(m²K). Większe bezpieczeństwo dzięki zwiększonej do 82 mm głębokości zabudowy profilu. Bogactwo wariantów kolorystycznych i stylistycznych

 

 

Charakterystyczne cechy systemu drzwiowego Schüco Corona SI 82

 

– Niski próg do drzwi balkonowych i zewnętrznych;
– Niewielka wysokość montażowa wynosząca tylko 20mm, spełnia wymagania normy DIN 18025 „budowa bez barier”;
– Bardzo dobry przebieg izoterm z wysoką temperaturą powierzchni;
– Doskonałe współczynniki szczelności;
– Możliwość ochronna antywłamaniowa do WK 2 (RC 2);
– Bardzo dobre parametry izolacyjności akustycznej (w zależności od kombinacji profili i przeszklenia możliwe są wartości izolacyjności akustycznej do Rw,p 47 dB);
– Zlicowane krawędzie wewnętrzne listew przyszybowych gwarantują łatwe i niekłopotliwe czyszczenie okien;
– Białe profile dostarczane są standardowo z uszczelkami w nowoczesnym srebrnoszarym kolorze, profile foliowane z czarnymi uszczelkami.

 

W budynkach publicznych norma DIN 18024 dopuszcza stosowanie progów przy różnicy poziomu do 2,5 cm. Norma DIN 18025 „Mieszkania bez barier” wymaga rezygnacji z dolnych ograniczników drzwi. Jeśli nie jest to możliwe, nie mogą one być wyższe niż 2 cm.
Wykonanie niskich progów należy wcześniej zaplanować pod względem detali i uzgodnić ze zleceniodawcą. Elementy z niskimi progami należy, w miarę możliwości, montować w chronionych obszarach.

 

 

 

 

Przykładowe zdjęcia