DRZWI balkonowe

balkonowe

 

Drzwi zbudowane są na ramie okiennej standardowej bądź szerszej i przeznaczone do mieszkań w blokach oraz wyjść na balkony w domach, gdzie nie ma możliwości lub potrzeby wejścia z zewnątrz. Pewną modyfikacja tego rozwiązania jest zastosowanie niskiego progu aluminiowego, który nie stanowi bariery dla dzieci, wózków itp.

 

Klamka jest zamontowana tylko od wewnątrz. Praktycznymi dodatkami do takich drzwi balkonowych są minipochwyt z zatrzaskiem oraz hamulec w klamce. Pierwszy pozwala „przymknąć” drzwi od zewnątrz, a drugi umożliwia ich zablokowanie w konkretnym położeniu rozwarcia. Rozwiązaniem pośrednim między drzwiami balkonowymi a tarasowymi (wejściowymi) są drzwi  balkonowe na szerokim skrzydle z klamką z obu stron i zamkiem.

 

 

 

 

DRZWI tarasowe

tarasowe

Drzwi tarasowe to odmiana drzwi zbudowanych analogicznie jak drzwi wejściowe (niski próg, solidne zawiasy Dr. Hahn, zasuwnica trzypunktowa ryglowana klamką, możliwość zastosowania drugiego zamka i bezpiecznych elementów zamknięcia oraz, co najistotniejsze, dwóch rodzajów otwierania: do wewnątrz jak balkon i na zewnątrz jak drzwi wejściowe).

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykładowe zdjęcia