Dlaczego warto zainwestować w zewnętrzne drzwi PVC?

Dodano: 2021-08-03

Drzwi zewnętrzne to główna bariera dzieląca wnętrze domu z dworem, a także pewnego rodzaju wizytówka całego budynku. Ich wybór to niezwykle istotna decyzja, którą warto podejmować biorąc pod uwagę nie tylko walory estetyczne rozważanych produktów. Drzwi wejściowe powinny bowiem posiadać także odpowiednie parametry techniczne, a także odznaczać się konkretnymi właściwościami.  W ofertach producentów drzwi zewnętrznych pośród drzwi wykonanych m.in.: z drewna, stali lub aluminium, szczególną popularnością cieszą się te wykonane z polichlorku winylu, czyli tak zwane drzwi „PVC”.

Zalety zewnętrznych drzwi PVC

Wiele osób decyduje się na drzwi PVC z powodu ich stosunkowo niskiej ceny (szczególnie w porównaniu do drzwi wykonanych z drewna). Warto jednak wiedzieć, że posiadają one także wiele praktycznych zalet wynikających ze specyfiki tworzywa jakim jest polichlorek winylu. Po pierwsze, drzwi PVC charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Dzięki wysokiej termoplastyczności tego polimeru, wykonane z niego produkty mogą także przybierać różne formy i kształty.

Ponadto, drzwi wykonane z polichlorku winylu stanowią skuteczną barierę akustyczną, a także wykazują wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, biologiczne i chemiczne. Ich dodatkowymi atutami są także: niska waga oraz możliwość nadania im niemal dowolnego koloru. Dzięki temu drzwi PVC można z łatwością dobrać do elewacji w różnych stylach i różnej kolorystyce. Swoją popularność zawdzięczają również wytrzymałości, są one bowiem niezwykle odporne na przypadkowe obicia, odkształcenia lub inne uszkodzenia mechaniczne.

Inwestycja na lata

Właściwości polichlorku winylu przekładają się więc na wyjątkową trwałość wykonanych z niego produktów. To sprawia, że wysokiej jakości drzwi zewnętrzne PVC mogą służyć ich użytkownikom w niemal niezmienionym stanie przez wiele lat. Ponadto, drzwi wykonane z tego tworzywa są bardzo łatwe w pielęgnacji, aby je wyczyścić wystarczy bowiem zastosowanie standardowych preparatów czyszczących. Nie wymagają one także skomplikowanych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych. Stosunek ich żywotności do niskiej ceny okazuje się więc niezwykle atrakcyjny.